tahtakurusu

Tahtakurusu

Tahtakuruları, yalnızca memelilerden ve kuşlardan kan emerler. Kan emmek için geceleri konukçularına yanaşırlar. Diğer zamanlarda ışıktan korunmuş yerlerde saklanırlar. Başlangıçta yarasa paraziti olduğu varsayılan bu hayvanların, mağara devrinden sonra insan paraziti olduğu düşünülmektedir. Tahtakuruları ısırmayla herhangi bir hastalık taşıdıkları bildirilmemiş olsa da, cilt tahrişlerine, psikolojik etkilere ve alerjik reaksiyonlara yol açabilirler. Isırıklar şiddetle kaşıntı hissi verdiğinden, aşırı kaşımayla cilt sorunu veya iyileşme sonrası iz kalması sorunları yaşanabilir. Tahtakuruları, havanın sıcak veya kuru olmasından bağımsız her ortamda canlı kalmayı başarabilirler. Çok soğuk havalarda yarı uyku durumuna geçip hiç yemeden 1 yıl yaşayabilirler.

Tahtakurusu İle Mücadelede Kullanılan Yöntemler

Tahtakurusu İlaçlama hizmeti konusunda biz ve diğer ilaçlama firmaları arasındaki en önemli fark ilaçlamada kullanılan yöntemler ve kullanılan İthal ilaçlardır. Tahtakurusu İlaçlamasında şirketimizin kullanmış olduğu başlıca uygulama yöntemleri:

  • Sıvı ve Kokulu İlaçlama Yöntemleri
  • Sıvı ve Kokusuz İlaçlama Yöntemleri
  • Jel İlaçlama Yöntemleri

İstanbul İlaçlama Firmamız, hizmet verdiği geniş servis ağı sayesinde hem Avrupa Yakasında hemde Anadolu Yakasında % 100 Kesin çözümleri müşterilerine sunmaktadır.(0532) 549 28 27 

7/24 kesintisiz olarak gerçekleştirdiğimiz böcek, haşere, kemirgen ilaçlamada kalıcı çözümler sunmaktayız. Her koşula ve yönteme göre, uygun formül ve formda (jel, sıvı, sisleme) ilaçlama yapmaktayız.