bit

Bit

Kuş Biti halk arasında güvercin ve kumru biti olarak da bilinmektedir.LİDER profesyonel ilaçlama hizmeti sayesinde %100 kesin sonuç ile sizleri bu haşereden kurtarıyoruz. Kuş bitleri evimize, çatımıza yuva yapmış kuşlardan yada evde beslediğimiz kanatlı hayvanlardan dolayı evimize gelmiş olabilir. Çok hızlı üreyebilen bu küçük canlılar evlerimizi yada işyerlerimizi istila ettiğinde ısırarak bizleri rahatsız edebilir. Kuş bitlerini iie ilgili merak edilen bilg ve soruları sizler için hazırladık.

Kuş bitleri Neye benzerler?

Kuş bitlerinin rengi ve büyüklüğü türden türe değişir. Olgun bitlerin dört çift bacağı vardır ve olgunlaşmamış perinin üç çift bacağı vardır. Kuş bitleri, konakçı memeliden kan elde etmek için cilde nüfuz etmelerini sağlayan keskin, çıkıntılı bir ağızlığa sahiptir. Yetişkin dişinin üremesi için kana ihtiyacı vardır. Dişi bitler tipik olarak nüfusun yaklaşık% 95’idir. Genellikle opak / beyazımsı renge sahiptirler, ancak kan ile beslendikten sonra daha koyu kırmızımsı renklerde olurlar.

Kuş biti nasıl Bulaşır?

Tavuklar ve papağanlar gibi evcil kuşlar bu bitleri tüylerinde ve vücutlarında taşıyabilir. Parazitler evde evcil hayvanları veya yabani kuşları istila ettiğinde, ev sahipleri için de sorunlara neden olabilirler. Havalandırma deliklerine, pencerelere veya evcil hayvan kafeslerine yakın yerler kuş bitlerinin yaşam alanlarıdır.

7/24 kesintisiz olarak gerçekleştirdiğimiz böcek, haşere, kemirgen ilaçlamada kalıcı çözümler sunmaktayız. Her koşula ve yönteme göre, uygun formül ve formda (jel, sıvı, sisleme) ilaçlama yapmaktayız.